24 مهر 1400

En |

مدیریت شهری تازه نفس
 

مدیریت شهری تازه نفس

بار دیگر گردونه مدیریت شهری چرخید و افرادی با داوری مردم برای تصمیم گیری و مدیریت شهرهایی که روزها در آن نفس می کشند و شب ها در آن آرام می گیرند به عرصه پارلمانهای شهری ایران اسلامی رسیدند.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 | Article Rating

بار دیگر گردونه مدیریت شهری چرخید و افرادی با داوری مردم برای تصمیم گیری و مدیریت شهرهایی که روزها در آن نفس می کشند و شب ها در آن آرام می گیرند  به عرصه پارلمانهای شهری ایران اسلامی رسیدند.

در آغاز سفر چهارساله نمایندگان تازه نفس، مجرب و دلسوز مردم در شورای اسلامی شهرها که برنامه ها و اهداف با صدای بلند به گوش همه رسیده و همگان می دانند نمایندگان این نهادها برای خلق هدف مشترک هم قسم شده اند، یادآوری این نکته بسیار مهم است که برنامه ها و اهداف کاری تا چه میزان همراه و همسو با  برنامه و طرح های دیگر ارگانهای مسئول و مجری در مباحث مدیریت شهری تهیه و تدوین شده است؟

علم مدیریت اثبات کرده است که هم اندیشی و همگرایی امروز  در اجرای برنامه ها همچون سد محکمی در مقابل مرگ زمان و هزینه های آتی می ایستد. برنامه و چشم اندازهای توانمند و کارآمد درصورت همسو و همجهت بودن، گره از مشکلات شهری را باز خواهند کرد.

مدیریت شهری یک حوزه بسته و محدود نیست بلکه عرصه گسترده ای از فعالیتها و عملکرد نهادهای مختلف را دربرمی گیرد و ماحصل آن نمای کلی از یک شهر است که شوراهای اسلامی شهرها در این میدان وزنه سنگینی برای هدایت صحیح معماری و شهرسازی هستند.

فرآیند بازآفرینی شهری پایدار از مهمترین برنامه های اجرایی دولت تدبیر و امید در عرصه شهرسازی به شمار می رود که برای هویت بخشی به شهر و ساختن شهر آرمانی متولد شده و آمده تا بگوید شهر استاندارد ؛ شان و منزلت مردمان ایران زمین است.

حال که نهال فرآیند بازآفرینی شهری پایدار با نگاه ویژه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی  مراحل رشد را سپری می کند دست یاری به سوی نمایندگان در شوراهای شهر اسلامی دراز می کنیم و می خواهیم طرح های مدیریت شهری با دور اندیشی نه مقطعی اجرا شود و حال زمان آن فرارسیده فکری برای زنده کردن معماری ایرانی اسلامی شود و احداث بناها با چشم انداز بلند مدت اجرا گردد.

فرآیند بازآفرینی شهری پایدار پادزهری برای سکونتگاه های غیررسمی است و می توان این زخم را با بهره گیری از طرحهای موفق شهری متناسب با جغرافیای مناطق درمان کرد.

بیایید در آغاز راه پر پیچ و خم مدیریت شهری با نگاه جامع به مباحث شهری و دست توانمند مدیریت مشارکتی شهری زیبا و سالم برای آیندگان بسازیم.

داریوش نصر

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی

تصاویر
  • مدیریت شهری تازه نفس
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها