24 مهر 1400

En |

بهره برداری از 40 کیلومتر آزادراه ارومیه- تبریز
 

بهره برداری از 40 کیلومتر آزادراه ارومیه- تبریز

قطعات یک و دو طرح ملی ساخت آزاد راه ارومیه- تبریز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در محدوده راههای آذربایجان غربی افتتاح شد.
دوشنبه، 27 شهریور 1396 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مراسم بهره برداری از 40 کیلومتر از طرح ملی ساخت آزادراه ارومیه –تبریز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار آذربایجان غربی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص طرح ملی ساخت آزادراه ارومیه- تبریز تصریح کرد: قطعات یک و دو طرح ساخت آزادراه اروميه – تبريز به طول ٤٠ كيلومتر با اعتبار ٧٠٠ ميليارد ريال به بهره برداری رسید.

خیراله خادمی با بیان اینکه پروژه آزادراه ارومیه – تبریز در ادامه کریدور آزادراهی شرق به غرب کشور، استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی را بهم متصل می کند، گفت: این پروژه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و با توجه به اثربخشی این پروژه در توسعه زیرساخت های اقتصادی  منطقه جزء طرح های اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه طرح ملی ساخت آزادراه ارومیه- تبریز در شش قطعه اجرا می شود،یادآور شد:  قطعه یک از سمت ارومیه تا ساحل غربی دریاچه ارومیه به طول 24 کیلومتر و قطعه دوم  از پل میانگذر دریاچه ارومیه به سمت تبریز به طول 15 و نیم کیلومتر را شامل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، گسترش شبکه حمل و نقل غرب به شرق کشور، کاهش مصرف سوخت، کاهش مسافت مرکز استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و رونق بخش های اقتصادی و کشاورزی را از بارزترین مزایای اجرای این طرح برشمرد.

طرح ملی ساخت آزادراه ارومیه- تبریز به طول 150 کیلومتر است که 36 کیلومتر در محدوده راههای آذربایجان غربی و 114 کیلومتر در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی احداث می شود.

این پروژه شامل شش قطعه است که قطعه 3  آن در جزیره اسلامی مشتمل بر دو تونل بوده که طول مسیر را 10 کیلومتر کوتاه تر  می کند و عملیات اجرایی آن در سالجاری با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی در استان آغاز شده و قطعه 4 با پیشرفت 70 درصد به زودی به اتمام خواهد رسید.

 

 

تصاویر
  • بهره برداری از 40 کیلومتر آزادراه ارومیه- تبریز
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها