01 بهمن 1398
En | 
ایستگاه راه آهن شهر ارومیه جانمایی شد

ایستگاه راه آهن شهر ارومیه جانمایی شد

تاریخ انتشار: 1396/05/05|   بازدید: 8994 |  print
با ابلاغ وزیر راه و شهرسازی ایستگاه راه آهن شهر ارومیه؛ آخرین ایستگاه طرح ملی ساخت راه آهن مراغه- ارومیه به منظور ترکیب حمل و نقل برون شهری و درون شهری جانمایی شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این خصوص گفت: طرح جانمایی ایستگاه راه آهن شهر ارومیه با هدف تلفیق حمل و نقل برون شهری و درون شهری و دسترسی آسان مسافران به حمل ونقل عمومی اجرا می شود.
ابراهیم مبارک قدم تصریح کرد: مطالعات و اجرای مکانیابی ایستگاه مرکزی مسافری راه آهن ارومیه در جوار ترمینال اتوبوس رانی فعلی شهر گامی در جهت تحقق توسعه شهری مبتی بر حمل و نقل همگانی بوده و با تفکر یکپارچه سازی امکانات و سیستمهای حمل و نقل عمومی برون شهری و درون شهری نزدیک به شهر ارومیه و توسعه منفصل آن(گلمان)، دسترسی به بزرگراه ارومیه- تبریز و سایر محورهای برون شهری همچون جاده سلماس و جاده مهاباد انتخاب شده است.
مبارک قدم بر ارتقای حمل و نقل عمومی گامی برای رسیدن به شهر سالم و بدون ترافیک تاکید کرد و ادامه داد: جانمایی ایستگاه راه آهن شهر ارومیه را می توان محرکی برای تحرک و تغییر هویت در بافت سکونتگاه های غیرمجاز اطراف شهر دانست.
این مقام مسئول بر تحقق اقتصاد خودگردان ایستگاه راه آهن شهر ارومیه تاکید کرد و گفت: ایستگاه راه آهن شهر ارومیه باید پاسخگویی همه نیازهای مسافران را باشد.
تدقیق محدوده مکانیابی و اجرای این ایستگاه براساس صورتجلسه ششم کارگروه راهبری و سیاست گذاری معماری و مکان یابی ایستگاه راه آهن کشور آغاز خواهد شد.


  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد