| 21 مرداد 1399
En | 
ایستگاه راه آهن شهر ارومیه جانمایی شد

ایستگاه راه آهن شهر ارومیه جانمایی شد

تاریخ انتشار: 1396/05/05|   بازدید: 10217 |  print
با ابلاغ وزیر راه و شهرسازی ایستگاه راه آهن شهر ارومیه؛ آخرین ایستگاه طرح ملی ساخت راه آهن مراغه- ارومیه به منظور ترکیب حمل و نقل برون شهری و درون شهری جانمایی شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این خصوص گفت: طرح جانمایی ایستگاه راه آهن شهر ارومیه با هدف تلفیق حمل و نقل برون شهری و درون شهری و دسترسی آسان مسافران به حمل ونقل عمومی اجرا می شود.
ابراهیم مبارک قدم تصریح کرد: مطالعات و اجرای مکانیابی ایستگاه مرکزی مسافری راه آهن ارومیه در جوار ترمینال اتوبوس رانی فعلی شهر گامی در جهت تحقق توسعه شهری مبتی بر حمل و نقل همگانی بوده و با تفکر یکپارچه سازی امکانات و سیستمهای حمل و نقل عمومی برون شهری و درون شهری نزدیک به شهر ارومیه و توسعه منفصل آن(گلمان)، دسترسی به بزرگراه ارومیه- تبریز و سایر محورهای برون شهری همچون جاده سلماس و جاده مهاباد انتخاب شده است.
مبارک قدم بر ارتقای حمل و نقل عمومی گامی برای رسیدن به شهر سالم و بدون ترافیک تاکید کرد و ادامه داد: جانمایی ایستگاه راه آهن شهر ارومیه را می توان محرکی برای تحرک و تغییر هویت در بافت سکونتگاه های غیرمجاز اطراف شهر دانست.
این مقام مسئول بر تحقق اقتصاد خودگردان ایستگاه راه آهن شهر ارومیه تاکید کرد و گفت: ایستگاه راه آهن شهر ارومیه باید پاسخگویی همه نیازهای مسافران را باشد.
تدقیق محدوده مکانیابی و اجرای این ایستگاه براساس صورتجلسه ششم کارگروه راهبری و سیاست گذاری معماری و مکان یابی ایستگاه راه آهن کشور آغاز خواهد شد.


  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 

اخبار مهم

❇️نشست بررسی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای مشارکت در پروژه‌های مهم راهسازی آذربایجان‌غربی
🔹در این نشست که به ریاست استاندار آذربایجان‌غربی و برخی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برگزار شد، ضمن بررسی زمینه‌های مشارکت به ویژه در محورهای استراتژیک قطار سریع...
يکشنبه 19 مرداد 1399
❇️برنامه‌ریزی برای ارتقای شاخص‌های حمل‌ونقل آذربایجان‌غربی
🔹در جلسه ویدئو کنفرانس معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربايجان‌غربی و مدیرکل راه‌وشهرسازی استان با معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه وشهرسازی، فر...
يکشنبه 19 مرداد 1399
❇️رونق اشتغال شهرستان تکاب در گرو بهبود شبکه حمل‌ونقل منطقه
🔹جلسه توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته با محوریت بررسی حوزه‌های مختلف شهرستان تکاب به ویژه بخش حمل‌ونقل به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون امور ع...
يکشنبه 19 مرداد 1399