| 30 شهريور 1399
En | 
جمع بندی برنامه جامع اقدام مشترک ستادبازآفرینی پایدار شهری

جمع بندی برنامه جامع اقدام مشترک ستادبازآفرینی پایدار شهری

تاریخ انتشار: 1397/11/02|   بازدید: 433 |  print
برنامه جامع اقدام مشترک ستاد بازآفرینی پایدار شهری آذربایجان غربی در سیزدهمین جلسه این ستاد در 18 محله هدف شهرهای ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، بوکان، پیرانشهر و سردشت جمع بندی شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، سیزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری آذربایجان غربی با حضور سرپرست معاونت امور هماهنگی عمرانی استانداری آذربایجان غربیف مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه اظهار کرد: 243 طرح، اقدام و فعالیت در قالب برنامه جامع اقدام مشترک امسال و سال آینده پیش بینی شده است که بعد از تصویب نهایی اجرا خواهد شد.
آرامون یادآور شد: ناامنی و تاب آوری این محلات در مقابل حوادث و بلایای طبیعی، آسیب های اجتماعی و فقر شهری، بحران هویت و افت منزلت زندگی اجتماعی از جمله مسائل و مشکلات سکونتگاه های غیررسمی و بافت های ناکارآمد استان به شمار می رود.
وی بر اجرای سیاست جامع در اجرای طرح بازآفرینی شهری پایدار و جایگزینی جابه جایی انسان محور در تعاریف مدیریت شهری تاکید کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این جلسه از جمع بندی برنامه جامع اقدام مشترک دستگاه های عضو ستاد و مدیریت شهری در۱۸ محله هدف شهرهای ارومیه ،خوی ،میاندوآب ،سردشت ،پیرانشهر ،مهاباد و بوکان از سوی دبیر خانه ستاد خبر داد.
ابراهیم مبارک قدم با اشاره به تصویب محدوه جابجایی مساکن زیر کوهی شهر ماکو بعنوان یکی از محلات هدف و تخصیص تسهیلات برای احداث بنا، تصریح کرد: پروژه های بازآفرینی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با تخصیص ۴۸۸ میلیارد ریال در راستای بهبود خدمات عمومی، ارتقای زیر ساخت های شهری، ساماندهی فضاهای شهری، توانمندی اقتصادی و اجتماعی، انجام مطالعات بهسازی و نوسازی، نوسازی واحدهای مسکونی اجرا می شود.
وی ادامه داد: سهمیه برای نوسازي دوهزار و 200 واحد مسکونی در بافت های ناکارآمد استان با سقف تسهیلات چهل میلیون تومان و با نرخ 50 درصد نرخ مصوب و اعلامی شورای پول و اعتبار تعیین شده است.
این مقام مسئول بر واگذاری اراضی مازاد دستگاه های اجرایی در بافت های ناکارآمد جهت احداث پروژه های مسکونی تاکید کرد و گفت: دوره های آموزشی و کارگاه های اشتغالزایی در محلات هدف از سوی دستگاه های متولی برای افزایش توانمندی و اشتغالزایی ساکنان برگزار می شود.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 

اخبار مهم

تغییرات طرح‌های تفصیلی شهرهای خوی و تکاب همسو با پاسخگویی به نیازهای محلی
جلسه کمیسیون ماده ۵ با محوریت تصمیم‌گیری در خصوص تغییرات طرح‌های تفصیلی شهرهای خوی و تکاب به تعداد ١٣ مورد با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان...
شنبه 22 شهريور 1399
آخرین فرصت متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن برای تکمیل ثبت نام
متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا روز یکشنبه ٣٠ شهریور فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تکمیل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز احراز...
شنبه 22 شهريور 1399
آغاز احداث پل زیرگذر عربلو جهت ساماندهی پرترددترین ورودی شهر ارومیه
سیدمحسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در آغاز عملیات احداث پل زیرگذر عربلو که با حضور فرماندار شهرستان ارومیه انجام شد، گفت: احداث پل زیرگذر عرب...
شنبه 22 شهريور 1399