| 30 شهريور 1399
En | 
‍ 💯ترسیم نقشه توسعه پایانه مرزی رازی

‍ 💯ترسیم نقشه توسعه پایانه مرزی رازی

تاریخ انتشار: 1397/10/13|   بازدید: 704 |  print
 


◀️برنامه‌ها و عملیات اجرایی طرح جامع توسعه پایانه مرزی رازی در جریان بازدید معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و جمعی از مدیران از پایانه مرزی رازی خوی اولویت‌بندی شد.

◀️معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه همه جانبه پایانه‌های مرزی، یکی از اولویت‌های اصلی وزارت راه وشهرسازی در راستای افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به‌شمار می‌رود، افزود: سرمایه‌گذاری در پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی به ویژه مرز رازی برای توسعه تجارت زمینی و ارتقای ظرفیت‌های حمل و نقل مسافری مثبت ارزیابی می‌شود.

◀️شهرام آدم نژاد از توسعه همزمان ساختار و تشکیلات پایانه با استانداردسازی مسیر دسترسی به مرز رازی خبر داد و گفت : پیشبرد طرح توسعه جامع پایانه مرزی رازی با ترسیم نقشه راه و مدیریت عملیات اجرایی سرعت می‌یابد.
❇️❇️❇️
عملیات زیرسازی 7کیلومتر از طرح تعریض و بهسازی محور خوی ـ قطور ـ رازی رو به اتمام است


مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه بررسی طرح ساماندهی پایانه مرزی رازی گفت: جاده خوی - قطور - رازی به طول 67کیلومتر راه فرعی درجه دو است.

◀️ابراهیم مبارک‌قدم با بیان اینکه مطالعات 29کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده ادامه داد‌: عملیات اجرایی قطعه دوم طرح تعریض و بهسازی محور خوی ـ قطور ـ رازی در جریان سفر رئیس جمهور به استان آغاز شد.

◀️ وی ادامه داد: مطالعات قطعه اول از سمت شهر خوی به‌طول 21کیلومتر نیز به اتمام رسیده و ساخت یک دستگاه تونل 500 متری در این مسیر جهت حذف نقاط پرحادثه طراحی شده است.

◀️مبارک‌قدم از تعریض 7کیلومتر در قطعه سوم این طرح خبر داد و گفت : پيش بيني می‌شود عملیات روسازی و آسفالت این قطعه در سه ماهه اول سال آینده تکمیل شود.

◀️ مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به روند اجرای قطعه آخر طرح تعریض و بهسازی محور خوی ـ قطور ـ رازی اشاره کرد و افزود : وجود رودخانه و ابینه فنی راه آهن در 2کیلومتر منتهی به مرز رازی باعث شده مطالعات جامع در این خصوص انجام شود.

◀️مبارک‌قدم یادآور شد: چهار دستگاه تقاطع غیر همسطح در محور خوی ـ قطور ـ رازی احداث می‌شود که یکی از این ابنیه های فنی سال گذشته به بهره‌برداری رسید و تقاطع دوم از 20 درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است.


◀️پایانه مرزی رازی در 75کیلومتری شهر خوی، یکی از پرترددترین گذرگاه‌های زمینی و نزدیک‌ترین دروازه ارتباطی ایران با اروپا است که نگاه‌ها به ظرفیت‌های پایانه مرزی رازی در چند سال گذشته تغییر یافته و تردد بیش از 800هزار نفر مسافر در سال گذشته نشان‌دهنده فرصت طلایی این گذرگاه برای رشد صنعت گردشگری است.

بازدید امروز معاون وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان در راستای سرعت بخشی به اتمام مراحل عمرانی این طرح بشمار می رفت.

🔷روابط عمومی راه وشهرسازی آذربایجان غربی
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 

اخبار مهم

تغییرات طرح‌های تفصیلی شهرهای خوی و تکاب همسو با پاسخگویی به نیازهای محلی
جلسه کمیسیون ماده ۵ با محوریت تصمیم‌گیری در خصوص تغییرات طرح‌های تفصیلی شهرهای خوی و تکاب به تعداد ١٣ مورد با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان...
شنبه 22 شهريور 1399
آخرین فرصت متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن برای تکمیل ثبت نام
متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا روز یکشنبه ٣٠ شهریور فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تکمیل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز احراز...
شنبه 22 شهريور 1399
آغاز احداث پل زیرگذر عربلو جهت ساماندهی پرترددترین ورودی شهر ارومیه
سیدمحسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در آغاز عملیات احداث پل زیرگذر عربلو که با حضور فرماندار شهرستان ارومیه انجام شد، گفت: احداث پل زیرگذر عرب...
شنبه 22 شهريور 1399